Kocsis Sándor szobrot kap Budapesten
Szobrot állítanak Kocsis Sándornak, az Aranycsapat olimpiai bajnok és világbajnoki ezüstérmes csatárának Budapesten idén – jelentette be a fővárosi közgyűlés döntését Tarlós István.
Szobrot állítanak Kocsis Sándornak, az Aranycsapat olimpiai bajnok és világbajnoki ezüstérmes csatárának Budapesten idén – jelentette be a fővárosi közgyűlés döntését Tarlós István.
Az angolok csapatkapitánya több rekordot is átvett a futball-világbajnokságok és Anglia sporttörténetében. Az például egészen döbbenetes, hány lövés kellett neki az eddigi hat góljához Oroszországban.
Megszerezte 75. gólját is a portugál válogatottban Ronaldo, így már csak Puskást kell utolérnie az európai rekord beállításához.
A futball hőseiről szóló sorozatában a legendásan jól fejelő Kocsis Sándort méltatja az UEFA.com.
Magyar diplomaták készítik elő a Magyarok a Barcáért című film katalóniai bemutatóját, amire tavasszal kerülhet sor. A katalán klub történetében, sikereiben három magyar futballista játszott meghatározó szerepet: Kocsis Sándor, Kubala László és Czibor Zoltán.
Puskás ballábas külső csüdrúgása, Kocsis fejelései vagy ollórúgása, Hidegkuti boszorkányos cselei, a ''fekete párduc'' utánozhatatlan védései – az Aranycsapat legnagyobb sztárjainak emblematikus trükkjeit mutatja be Kozák Lajos képei. Az ötvenes évek ismert sportfotográfusa hagyatékából előkerült elszáradt filmtekercseket digitálisan újították fel. A képsorokból full HD minőségű videók, szuperlassított kisfilmek is készültek, így Puskásék játéka olyan élményt ad, mintha egy mai prémium sportcsatornán néznénk a vb sztárjait.
Az ötvenes évek ismert sportfotográfusának, Kozák Lajosnak hagyatékából kerültek elő korábban nem látott képek a kor legismertebb labdarúgóiról. A digitalizálás során derült ki, a képanyag csodálatos kincset képvisel: Kozák Lajos fázisfotói tanulmányszerűen, nagy részletességgel mutatja be az Aranycsapat és a kor más ismert labdarúgóinak emblematikus trükkjeit.
A BL-döntő ugyan Madridról szólt, de a magyar mozikban néhány hétre Barcelona lesz a futball fővárosa. Az FC Barcelona máig legnagyobb alakjai között tartja számon Kubala Lászlót, Kocsis Sándor és Czibor Zoltánt, nekünk magyaroknak azonban hiányosak az ismereteink a három játékos világraszóló sikereiről. A hiánypótló Magyarok a Barcáért című dokumentumfilm nemcsak a futballistákat, hanem a mögöttük rejlő, sokszor drámai sorsokat is megmutatja. Tökéletes futballtörténeti lecke, nem csak focikedvelőknek. A díszbemutatón kérdeztük az alkotókat és a legendás játékosok fiait a három magyar bálványról, és a film kulisszatitkairól.
Jövő hét csütörtöktől országosan az art mozikban lesz látható Kocsis Tibor alkotása, a Magyarok a Barcáért című film, amely a katalán sztárcsapat történetében jelentős szerepet betöltött magyar futballistákat mutatja be.
Közokirat-hamisítás miatt megrovásban részesítették a Fidesz kommunikációs igazgatója, Kocsis Máté édesapját – írja az Átlátszó.
Tarlós István főpolgármester kitüntetéseket adott át a főváros napja alkalmából pénteken Budapesten. Díszpolgári címet kapott Berki Krisztián, Gyurta Dániel, Kozák Danuta és Szilágyi Áron olimpiai bajnok, valamint (posztumusz) Kocsis Sándor labdarúgó, az Aranycsapat tagja.
Születésének 83. évfordulóján kétórás gyászszertartás keretében újratemették pénteken a Szent István-bazilikában az Aranycsapat legendás csatárát, Kocsis Sándort, aki 1979-ben Barcelonában hunyt el.
A budapesti Szent István-bazilikában pénteken délben megkezdődött Kocsis Sándornak, az Aranycsapat legendás, 1979-ben Barcelonában elhunyt labdarúgójának búcsúztatása.
Pénteken 12 órától vehetnek végső búcsút barátok, ismerősök, szurkolók Kocsis Sándortól, az Aranycsapat 1979-ben, Barcelonában elhunyt legendás futballistájától a fővárosi Szent István-bazilikában, ahol egykori csapattársa, Puskás Ferenc mellé helyezik el hazaszállított hamvait.
Kocsis Sándor hamvait is hazahozzák, így a legendás Aranycsapat minden elhunyt tagja Magyarországon fog nyugodni - derült ki a Magyar Nemzet csütörtöki számából.
Valós idejű közvetítésünkben az Aranycsapat napra és percre pontosan 60 évvel ezelőtti szezonnyitó válogatott mérkőzéséről számoltunk be.
Ma, július 22-én van harminc éve, hogy öngyilkosságot követett el a súlyosan beteg Kocsis Sándor, a magyar labdarúgás történetének egyik legnagyobb alakja. Bár az Aranycsapat jobbösszekötőjének nem alakult ki olyan kultusza, mint Puskás Ferencnek, a kettőjük közötti összehasonlításból számos területen Kocsis jön ki győztesen.